IN TIME

KONTAKTY

HABIBIproKoně
info@habibiprokone.cz
tel: +420 733 326 168
MVDr. Romana Babáková - výživa a zdraví koní
Ing. Petr Kubal - správa e-shopu

NOVINKY

arr3ZMĚNY CEN ZA POŠTOVNÉ PRO ROK 2018Došlo ke změnám v poštovném - poštovné přes Českou poštu se v roce 2018 bude odvíjet podle hmotnosti... arr3PF 2018arr3HABIBI - SOUTĚŽ LÉTA 2017HABIBI - SOUTĚŽ LÉTA 2017!!! VYHRAJTE NOVINKY 2017 OD HABIBI: 1. HABIBI - KLOUBY, ŠLACHY, VAZY,... arr3VÝSTAVA: LYSÁ NAD LABEM 15.-17.9.2017Pojedete na výstavu? Dovezeme Vám tam Vaše oblíbené směsi Habibi a ušetříte na poštovném. Objednávky... arr3ZMĚNA CEN ZA POŠTOVNÉ OD BŘEZNA 2017Z důvodu zdražení poštovného u našeho současného přepravce jsme nuceni změnit ceny za poštovné. U... arr3VELKÉ ZLEVNĚNÍ HABIBI TRÁVENÍ BASIC!Chtěli jsme pro Vás vytvořit co možná cenově nejdostupnější probiotickou podporu. Z toho důvodu jsme... arr3VÝPRODEJ HABIBI ELEKTROLYT - NĚKOLIK BALENÍ TĚSNĚ PO EXPIRACIŘekněte si o expirované balení se slevou 20% - při objednávce zadejte tento požadavek do "poznámky".... arr3ČESKÁ POŠTA LEVNĚJI!POSÍLÁME ČESKOU POŠTOU za skvělé ceny - všechny zásilky do 30kg za jednotnou cenu Kč 120,- !!!! Tato... arr3PF 2017arr326. - 30.12. 2016 Z důvodu dovolené máme zavřeno. Zásilky posíláme od 2.1. 2017. Přejeme Vam pohodové prožití svatečních dní a upřímně děkujeme za důvěru v roce 2016. Tým Habibi pro kone :-)arr3"KŮŇ 2016" LYSÁ NAD LABEMPřijďte za námi na výstavu do Lysé nad Labem 23.9.-25.9.2016 ... arr3PF 2016 a plány pro rok 2016   Předsevzetí v projektu HABIBI pro Koně pro rok 2016 - na co se můžete těšit? 1. Dokončení... arr3Jitka a její kobylka Bibi (foto: Marie Votavová) JITKA A JEJÍ KOBYLKA BIBI –  CHRONICKÝ PRŮJEM NEZNÁMÉHO PŮVODU Jitka... arr3PŘIDEJTE SEPŘIDEJTE SE K PROJEKTU HABIBI PRO KONĚ - NAPIŠTE NÁM NA info@habibiprokone.cz... arr3POSÍLÁME ČESKOU POŠTOU za skvělé ceny - všechny zásilky do 30kg za jednotnou cenu Kč 120,- !!!! Tato...

Úvod » PRO KONĚ... » SPECIÁLNÍ SMĚSI HABIBI » Habibi -SELEN,VIT.E-DEFICIT

PRO KONĚ... / Habibi -SELEN,VIT.E-DEFICIT

Řadit podle 
Výrobce  

  Speciální směs HABIBI – Selen, vit.E – DEFICIT
Habibi - SELEN, VIT.E - DEFICIT 1KG, 50-100 dní

naše cena Kč 468 (Euro 18)Speciální směs HABIBI – Selen, vit.E – DEFICIT
Habibi - SELEN, VIT.E - DEFICIT 3KG, 150-300 dní

naše cena Kč 960 (Euro 37)Speciální směs HABIBI – Selen, vit.E – DEFICIT
Habibi - SELEN, VIT.E - DEFICIT 10KG, 500-1000 dní

naše cena Kč 2 990 (Euro 115)

novinka

Speciální směs HABIBI – Selen, vit.E – DEFICIT


(Organický selen – Sel-plex)

Základní charakteristika:

-          pro selen-deficitní koně na doplnění stávající krmné dávky o selen v organické podobě od Alltechu Sel-Plex. Dále obohaceno o vit. E a Bioplex zinku.

-          pro překlenutí deficitu selenu v krmné dávce v regionech s nedostatkem selenu v půdě nebo při dovozu krmiva z oblastí chudých na selen.

-          pro doplnění selenu u skupin náchylných na jeho nedostatek – koně v oblastech s nedostatkem selenu (svalová onemocnění, zatuhávání, myopatie), březí a kojící klisny, novorozená hříbata (sací reflex, životaschopnost, vývoj srdce), rostoucí mladí koně (svalovina), koně v reprodukci (hřebci – podpoří pohyblivost, přežitelnost, počty a dobrou konzervovatelnost spermií, klisny – pravidelný říjový cyklus, podpoří vaječníky), dále koně v zátěži (sportovní, nemocní, v rekonvalescenci a při vyšší zátěži imunitního systému vnějšími vlivy – např. plísně, nepřízeň počasí).

Selen je velice důležitý pro všechny tkáně v těle, protože ve spolupráci s vit. E je hlavní ochranou všech buněčných membrán před zátěží volných radikálů. Pomáhá tak před rozpadem buněk ve všech tkáních těla, zvyšuje jejich odolnost při zátěži.  Nejnáchylnější na nedostatek selenu jsou buňky rychle se obnovující (reprodukční buňky, buňky žláž – mléčná žláza), buňky zatěžované (svalové), dále je selen důležitý pro správné fungování štítné žlázy a růst a regeneraci organizmu. Selen celkově zajišťuje základní obranyschopnost organizmu.

Selen je v přírodě obsažen v půdě v anorganické podobě. Rostliny jej vážou organickou formou do svého těla a to je přirozená forma selenu pro koně. Pokud je selenu v půdě nedostatek, chybí i v rostlinách a pak následně i v organizmu koně. Přidávání anorganické formy selenu do krmné dávky koně je neefektivní a zatěžuje to organizmus koně. Organická forma - Sel-plex od Alltechu je vyrobena unikátní technologií pomocí kvasinek, které umí vázat ve svém těle selen v organické formě jako rostliny. Tato forma je pro koně přirozená - umí s ní pracovat, umí ji dobře využít ve tkáních, umí ji zde uložit a využít v době vyšší potřeby, umí ji poslat přes placentu a zásobit tak nenarozený plod, pomáhá zvyšovat životaschopnost novorozených mláďat. Této formy se organizmus umí i dobře zbavit, pokud je potřeba. Sel-plex je tedy šetrný pro koně i pro životní prostředí.

Upozornění: Při zařazení do krmné dávky je zapotřebí brát v úvahu všechny jeho zdroje z krmné dávky (doplňky, granule, musli, píce) a doplnit pouze potřebné množství. Nepřekrmujte jej!

Pro zhodnocení zásobení selenem u konkrétního koně lze použít krevní testy - kontaktujte Vašeho veterinárního lékaře. Se zařazením do KD a doporučením pro konkrétní případy poradíme na info@habibiprokone.cz.

Dávkování:

10 - 20 g směsi / koně / den dle ostatních parametrů krmné dávky.

20 g směsi HABIBI obsahuje 0,93 mg selenu a 266 mg vit. E.