IN TIME

KONTAKTY

HABIBIproKoně
info@habibiprokone.cz
tel: +420 733 326 168
MVDr. Romana Babáková - výživa a zdraví koní
Ing. Petr Kubal - správa e-shopu

NOVINKY

arr3ZMĚNY CEN ZA POŠTOVNÉ PRO ROK 2018Došlo ke změnám v poštovném - poštovné přes Českou poštu se v roce 2018 bude odvíjet podle hmotnosti... arr3PF 2018arr3HABIBI - SOUTĚŽ LÉTA 2017HABIBI - SOUTĚŽ LÉTA 2017!!! VYHRAJTE NOVINKY 2017 OD HABIBI: 1. HABIBI - KLOUBY, ŠLACHY, VAZY,... arr3VÝSTAVA: LYSÁ NAD LABEM 15.-17.9.2017Pojedete na výstavu? Dovezeme Vám tam Vaše oblíbené směsi Habibi a ušetříte na poštovném. Objednávky... arr3ZMĚNA CEN ZA POŠTOVNÉ OD BŘEZNA 2017Z důvodu zdražení poštovného u našeho současného přepravce jsme nuceni změnit ceny za poštovné. U... arr3VELKÉ ZLEVNĚNÍ HABIBI TRÁVENÍ BASIC!Chtěli jsme pro Vás vytvořit co možná cenově nejdostupnější probiotickou podporu. Z toho důvodu jsme... arr3VÝPRODEJ HABIBI ELEKTROLYT - NĚKOLIK BALENÍ TĚSNĚ PO EXPIRACIŘekněte si o expirované balení se slevou 20% - při objednávce zadejte tento požadavek do "poznámky".... arr3ČESKÁ POŠTA LEVNĚJI!POSÍLÁME ČESKOU POŠTOU za skvělé ceny - všechny zásilky do 30kg za jednotnou cenu Kč 120,- !!!! Tato... arr3PF 2017arr326. - 30.12. 2016 Z důvodu dovolené máme zavřeno. Zásilky posíláme od 2.1. 2017. Přejeme Vam pohodové prožití svatečních dní a upřímně děkujeme za důvěru v roce 2016. Tým Habibi pro kone :-)arr3"KŮŇ 2016" LYSÁ NAD LABEMPřijďte za námi na výstavu do Lysé nad Labem 23.9.-25.9.2016 ... arr3PF 2016 a plány pro rok 2016   Předsevzetí v projektu HABIBI pro Koně pro rok 2016 - na co se můžete těšit? 1. Dokončení... arr3Jitka a její kobylka Bibi (foto: Marie Votavová) JITKA A JEJÍ KOBYLKA BIBI –  CHRONICKÝ PRŮJEM NEZNÁMÉHO PŮVODU Jitka... arr3PŘIDEJTE SEPŘIDEJTE SE K PROJEKTU HABIBI PRO KONĚ - NAPIŠTE NÁM NA info@habibiprokone.cz... arr3POSÍLÁME ČESKOU POŠTOU za skvělé ceny - všechny zásilky do 30kg za jednotnou cenu Kč 120,- !!!! Tato...

»

PODPORA DÝCHACÍHO SYSTÉMU


Při výběru esenciálních olejů můžeme zvolit jeden z doporučených nebo použít směs z těchto olejů. Oleje pro zvířata ředíme rostlinnými oleji (např. olivový), protože zvířata jsou citlivější než lidé. Ředění provádíme podle typu oleje (pálivé oleje vyžadují větší ředění) a podle vnímavosti konkrétního jedince. Začínáme s menším množstvím a postupně lze navyšovat podle odezvy jedince.

Koně přijímají esenciální oleje a aromaterapii obecně velmi dobře. Často u nich můžeme pozorovat viditelné uklidnění a uvolnění.

Tyto esenciální oleje jsou zcela bezpečné a vhodné i pro aplikaci u lidí.

 

DOPORUČENÉ ESENCIÁLNÍ OLEJE PRVNÍ VOLBY:

R.C. - Směs olejů pro podporu, dýchací soustavy a podporu obranyschopnosti. Balení 15ml - Kč 818,- (včetně 21%DPH).

Thieves - velmi silná směs olejů z hřebíčku, rozmarýnu a dalších. Podporuje organizmus při boji s infekcí, posiluje imunitní systém a celkové zdraví. Využíván také jako součást čistících a desinfekčních prostředků. Balení 15ml - Kč 1211,- (včetně 21%DPH).

Máta - Jednosložkový olej se širokým spektrem účinků: podpora dýchací soustavy, jater, navození pocitu sytosti, podpora soustředění a duševní aktivity. Zlepšení čichu a chuti. Balení 15ml - Kč 744,- (včetně 21%DPH).

Eukalyptus kulatoplodý - vyznačuje se vysokou antioxidační aktivitou, používá se místně na podporu dýchání a uvolnění svalů po námaze, součástí ústních vod. Balení 15ml - Kč 542,- (včetně 21%DPH).

Dobromysl (Oregano) - podporuje dýchací systém, imunitu. Její silná dřevitá vůně navozuje pocit bezpečí. Balení 15ml - Kč 998,- (včetně 21%DPH).

 

 

 

 

DALŠÍ MOŽNOSTI:

Raven - hluboké zklidnění, navození pohody. Balení 15 ml - Kč 1253,-.

Kopaiva - zklidnění při p

Cedrové dřevo - hřejivá balzámová dřevěná vůně, uklidňuje, vhodná k masážím, antioxidační aktivita. Balení 15 ml - Kč 534,- (včetně 21% DPH).

Oleje první volby při dechové tísni: R.C., Máta, Eukalyptus kulatoplodý, Raven

Oleje první volby při infekcích dýchacích cest: Thieves, Dobromysl, Eukalyptus kulatoplodý, Kopaiva

 

ŘEDĚNÍ OLEJŮ:

Tyto doporučené oleje používejte u koní ředěné v rostlinném oleji (např. olivový).

10 ML rostlinného oleje + 3-5 kapek esenciálního oleje/ů.

Můžete vytvořit směs více olejů nebo pouze jednotlivě podle potřeb koně.


APLIKACE:

Aplikaci provádějte v klidném prostředí příjemném pro koně tak, aby mohl co nejvíce využít účinky aromaterapie.

Místně - Doporučené oleje a jejich směsi nanášíme pomalými krouživými pohyby v oblasti nozder. Dále můžete stejným způsobem aplikovat oleje nad nosními dutinami, na temeno hlavy, v oblasti kohoutku, v oblasti hrudníku.

Inhalace - používáme rozprašovače nebo jen jednoduše rozetřeme oleje v dlaních a necháváme koně vdechovat ze svých dlaní. Vhodné i jako první kontakt - seznámení koně s esenciálním olejem při začátku aromaterapie.

Aplikujte 1-3 x denně.