IN TIME

KONTAKTY

HABIBIproKoně
info@habibiprokone.cz
tel: +420 733 326 168
MVDr. Romana Babáková - výživa a zdraví koní
Ing. Petr Kubal - správa e-shopu

NOVINKY

arr3ZMĚNY CEN ZA POŠTOVNÉ PRO ROK 2018Došlo ke změnám v poštovném - poštovné přes Českou poštu se v roce 2018 bude odvíjet podle hmotnosti... arr3PF 2018arr3HABIBI - SOUTĚŽ LÉTA 2017HABIBI - SOUTĚŽ LÉTA 2017!!! VYHRAJTE NOVINKY 2017 OD HABIBI: 1. HABIBI - KLOUBY, ŠLACHY, VAZY,... arr3VÝSTAVA: LYSÁ NAD LABEM 15.-17.9.2017Pojedete na výstavu? Dovezeme Vám tam Vaše oblíbené směsi Habibi a ušetříte na poštovném. Objednávky... arr3ZMĚNA CEN ZA POŠTOVNÉ OD BŘEZNA 2017Z důvodu zdražení poštovného u našeho současného přepravce jsme nuceni změnit ceny za poštovné. U... arr3VELKÉ ZLEVNĚNÍ HABIBI TRÁVENÍ BASIC!Chtěli jsme pro Vás vytvořit co možná cenově nejdostupnější probiotickou podporu. Z toho důvodu jsme... arr3VÝPRODEJ HABIBI ELEKTROLYT - NĚKOLIK BALENÍ TĚSNĚ PO EXPIRACIŘekněte si o expirované balení se slevou 20% - při objednávce zadejte tento požadavek do "poznámky".... arr3ČESKÁ POŠTA LEVNĚJI!POSÍLÁME ČESKOU POŠTOU za skvělé ceny - všechny zásilky do 30kg za jednotnou cenu Kč 120,- !!!! Tato... arr3PF 2017arr326. - 30.12. 2016 Z důvodu dovolené máme zavřeno. Zásilky posíláme od 2.1. 2017. Přejeme Vam pohodové prožití svatečních dní a upřímně děkujeme za důvěru v roce 2016. Tým Habibi pro kone :-)arr3"KŮŇ 2016" LYSÁ NAD LABEMPřijďte za námi na výstavu do Lysé nad Labem 23.9.-25.9.2016 ... arr3PF 2016 a plány pro rok 2016   Předsevzetí v projektu HABIBI pro Koně pro rok 2016 - na co se můžete těšit? 1. Dokončení... arr3Jitka a její kobylka Bibi (foto: Marie Votavová) JITKA A JEJÍ KOBYLKA BIBI –  CHRONICKÝ PRŮJEM NEZNÁMÉHO PŮVODU Jitka... arr3PŘIDEJTE SEPŘIDEJTE SE K PROJEKTU HABIBI PRO KONĚ - NAPIŠTE NÁM NA info@habibiprokone.cz... arr3POSÍLÁME ČESKOU POŠTOU za skvělé ceny - všechny zásilky do 30kg za jednotnou cenu Kč 120,- !!!! Tato...

»

SPORTOVNÍ KŮŇ - OPAKOVANÉ KOLIKY, CITLIVÉ TRÁVENÍ


Escobar – 7let, valach plemene KWPN (Numero Uno X  Dutch Capitol)

Escobara jsme koupili jako tříletého neobsednutého hřebce dovezeného z Holandska. Na to, že je „bebíčko“ jsme přišli hned vzápětí.

Po kastraci se mu rány velmi špatně hojily a měl vysoké horečky. Po vyléčení, začal normálně fungovat pod sedlem. První koliku prodělal posléze (konkrétně po prvním dešti), když se ve výběhu napásl mokré trávy. Takových kolik prodělal u nás několik, a nikdo nedošel ke konkrétnímu důvodu, proč koliky přicházejí. Hledali jsme různé dietní chyby, nepouštěli jsme ho na mokrou trávu, krmili jsme ho senem, co sežral. Koliky se pořád vracely.

Kůň je velmi nervní na závodech, to někdy vedlo ke kolice, někdy ne. Koliky se dostavovaly ze všech různých důvodu, dokonce, i když se změnil tlak při bouřce.

Minulý rok, 1. srpna 2015, byl Escobar už od rána velmi smutný, ale typický průběh koliky se neukazoval. Za nějakou chvíli si začal lehat, a pokopávat, tak jako vždy. Začali jsme tedy s klasickým scénářem. Nejprve jsme mu dali pastu na koliky, pak následovalo vodění a masírování. Když pasta nezabrala (ve většině případů ano), zavolali jsme veterináře, který mu píchl léky a odjel. Léky ale nezabraly a Escobarovi bylo stále hůř a hůř. Zavolali jsme tedy jiného veterináře, který Escobara napíchl na kapačky a dal mu další léky. Takto to pokračovalo až do půlnoci, kdy veterinář řekl, že mu už nepomůže a odjel. V tu chvíli nastala totální bezmoc a panika. Obvolali jsme několik dalších lidí a veterinářů. Koně jsme pak i přes negativní názory některých lidí naložili a vydali jsme se na kliniku do Heřmanova Městce, který je od nás vzdálený téměř 190 km. Celou cestu jsme trnuli hrůzou, že už Escobara na kliniku nedovezeme. Za necelé tři hodiny jsme dorazili na kliniku, kde na nás už čekali. Na klinice byli velmi milí a profesionální lidé. Escobara vyšetřili a potvrdili nám, že má ucpaná střeva. Dali mu léky, kapačku a poslali nás domů s tím, že mu zkusí pomoct kapačkami, ale že nejspíš bude nutná operace. Koně dopoledne museli operovat, protože došlo k zauzlení střev. Operace byla velmi náročná, museli mu vyčistit téměř metr střev. Jeho jizva byla dlouhá přes celé břicho. Operaci zvládl a čekalo se jak se to vyvrbí.

Escobar byl na klinice celkem 14 dní, z toho polovinu času ho trápily vysoké horečky. Na klinice nemohli přijít na důvod. Po několika dnech se přišlo na to, že při intubaci došlo k poškození sliznice v dýchací trubici. Tím se mu pobyt na klinice prodloužil, podávali mu velmi drahá antibiotika, která mu zánět vyléčila. Po 14 dnech jsme si pro něj přijeli. Domů jsme si přivezli úplnou trosku, která se našemu Escobarovi ani nepodobala. Byli jsme však šťastní, že je doma a živý. Následovalo léčení  zhnisané jizvy, které nemělo konce. Vyzkoušeli jsme téměř vše a jizva ne a ne se zahojit. Vše se nakonec vyléčilo, jizva zarostla a my mysleli, že už bude pokoj. Necelé dva měsíce potom přišla další kolika, ne však tak silná. Už jsme se smířili s tvrzením, že náš kůň je háklivý úplně na všechno.


Od doby, co se náš kůň vrátil z kliniky, začali jsme mu přidávat do krmení právě doplněk HABIBI pro trávení. Kolika nás od té doby potká jen velmi zřídka. Z celkového počtu 28 kolik ať slabých nebo silných, dostal Escobar po přidávaní HABIBI pro trávení už jen 3 slabé koliky, což je oproti původnímu počtu zcela nesrovnatelné.

Tímto bych chtěla poděkovat paní MVDr. Romaně Babákové, že projevila ochotu a zkušenosti a doporučila nám právě tento přípravek. Vřele jej doporučuji majitelům, kteří mají podobné trápení s koňmi jako my. Escobar v průběhu naší společné kariéry úspěšně absolvoval parkury do stupně „L“. A doufáme, že nás společně čeká ještě řada úspěšných závodů a šťastných let.

Děkujeme za zveřejnění.

Marie Ungrová


 

Autor první a třetí fotografie: Patricie Mazuchová.