IN TIME

KONTAKTY

HABIBIproKoně
info@habibiprokone.cz
tel: +420 733 326 168
MVDr. Romana Babáková - výživa a zdraví koní
Ing. Petr Kubal - správa e-shopu

NOVINKY

arr3ZMĚNY CEN ZA POŠTOVNÉ PRO ROK 2018Došlo ke změnám v poštovném - poštovné přes Českou poštu se v roce 2018 bude odvíjet podle hmotnosti... arr3PF 2018arr3HABIBI - SOUTĚŽ LÉTA 2017HABIBI - SOUTĚŽ LÉTA 2017!!! VYHRAJTE NOVINKY 2017 OD HABIBI: 1. HABIBI - KLOUBY, ŠLACHY, VAZY,... arr3VÝSTAVA: LYSÁ NAD LABEM 15.-17.9.2017Pojedete na výstavu? Dovezeme Vám tam Vaše oblíbené směsi Habibi a ušetříte na poštovném. Objednávky... arr3ZMĚNA CEN ZA POŠTOVNÉ OD BŘEZNA 2017Z důvodu zdražení poštovného u našeho současného přepravce jsme nuceni změnit ceny za poštovné. U... arr3VELKÉ ZLEVNĚNÍ HABIBI TRÁVENÍ BASIC!Chtěli jsme pro Vás vytvořit co možná cenově nejdostupnější probiotickou podporu. Z toho důvodu jsme... arr3VÝPRODEJ HABIBI ELEKTROLYT - NĚKOLIK BALENÍ TĚSNĚ PO EXPIRACIŘekněte si o expirované balení se slevou 20% - při objednávce zadejte tento požadavek do "poznámky".... arr3ČESKÁ POŠTA LEVNĚJI!POSÍLÁME ČESKOU POŠTOU za skvělé ceny - všechny zásilky do 30kg za jednotnou cenu Kč 120,- !!!! Tato... arr3PF 2017arr326. - 30.12. 2016 Z důvodu dovolené máme zavřeno. Zásilky posíláme od 2.1. 2017. Přejeme Vam pohodové prožití svatečních dní a upřímně děkujeme za důvěru v roce 2016. Tým Habibi pro kone :-)arr3"KŮŇ 2016" LYSÁ NAD LABEMPřijďte za námi na výstavu do Lysé nad Labem 23.9.-25.9.2016 ... arr3PF 2016 a plány pro rok 2016   Předsevzetí v projektu HABIBI pro Koně pro rok 2016 - na co se můžete těšit? 1. Dokončení... arr3Jitka a její kobylka Bibi (foto: Marie Votavová) JITKA A JEJÍ KOBYLKA BIBI –  CHRONICKÝ PRŮJEM NEZNÁMÉHO PŮVODU Jitka... arr3PŘIDEJTE SEPŘIDEJTE SE K PROJEKTU HABIBI PRO KONĚ - NAPIŠTE NÁM NA info@habibiprokone.cz... arr3POSÍLÁME ČESKOU POŠTOU za skvělé ceny - všechny zásilky do 30kg za jednotnou cenu Kč 120,- !!!! Tato...

»

Velmi vážné vředy u koně – konec nebo začátek?

 

Habibi pro koně:

Mám tu obrovskou čest představit Vám silný příběh dvou odvážných bojovnic – kobylky a její majitelky, která mi vyprávěla tento inspirující příběh. Tato paní je pro mne ztělesněním nejen opravdového "koňáka", ale také skromného moudrého člověka, který má tu moc pohnout světem, minimálně tím kolem sebe - posuďte sami:


„Našetřila jsem si na svého vlastního prvního koně a hledala jsem, až jsem našla 7mi letou kobylku. Sice jsem o svém budoucím koni měla úplně jiné představy, ale cítila jsem, že tohle je ona.

Kobylka byla pohublá a v původní sportovní stáji neměla jako hobby kůň využití. V novém ustájení se její výživný stav i přes pravidelné krmení nelepšil. Zpočátku jsme to přikládali stresu ze změny prostředí, ale stav kobylky se stále zhoršoval a dokonce i odmítala různá krmiva a tak jsme ji nechali vyšetřit – diagnóza byla šokující: velmi vážný průběh žaludečních vředů. Na klinice koní VFU Brno mne informovali, co takto vážný průběh znamená. Přesto jsem se rozhodla za svou novou svěřenkyni postavit a začít ji léčit. Za úžasné pomoci a psychické podpory doc. Bezděkové jsme překonávali nejtěžší první odbobí, kdy byla kobylka dlouhodobě závislá na silných lécích. Její nemoc mě přinutila nastudovat si vše o chovu koně se vředy. Přesto, že jsem neměla s chovem koní mnoho zkušeností, podařilo se nám v naší domovské stáji na Ranči Loučka upravit podmínky tak, aby vyhovovaly jejím individuálním potřebám:

 

  • 24 hod pobyt venku s přístřeškem.
  • Postupné zařazení do stáda, které ji nešikanuje.
  • Přizpůsobení zátěže kobylky jejímu stavu. Dbáme na klidný přístup a na výcvik bez nátlaku, hodně práce ze země. To se nám daří hlavně díky pomoci Zuzky Prokopové, která dohlíží na výcvik kobylky.
  • Non stop přístup k senu a pastvě – krmení na více místech, aby i submisivní kobylka měla možnost se najíst.

  • Nastavení speciální výživy – výrazné omezení škrobů, granule vhodné pro „vředaře", non-stop přístup k objemnému krmivu (seno, pastva), doplňky pro další podporu:

Speciální směsi Habibi pro podporu trávicího traktu a pro zlepšení výživného stavu, dále pro nasvalení a podporu imunity.

 

Na výživu jsem se obzvláště zaměřila, protože věřím, že největší prevence jakýchkoliv onemocnění je právě přes výživu a to nejen u koní.

 

V současné době je kobylka po dvou – třech letech boje s vážným onemocněním konečně v kondici. Je pro mne skvělou kamarádkou a parťačkou na vyjížďky. Po tom všem obě víme, že se můžeme jedna na druhou spolehnout. 

Záchrana mé kobylky mne stála nejen mnoho peněz, ale také mnoho energie - ať to bylo shánění financí pro léčbu, shánění léků, shánění informací, studium potřeb nemocného koně, zařizování a domlouvání speciálních podmínek chovu kobylky v místě ustájení.

To ale není nic proti tomu, co všechno jsem získala!


Svým způsobem mne boj o její zdraví velice obohatil – potkala jsem spoustu úžasných lidí, kteří nám ohromně pomohli a já sama jsem byla donucena překonávat sebe sama, překračovat své vlastní hranice a zjistila jsem, že dokážu věci, o kterých jsem do té doby ani nevěděla.


Neztěžuji si na to, že jsem musela tolik pečovat o nemocného koně – věřím, že to tak mělo být, že jsme se potkaly proto, abychom si pomohly navzájem.

To pouto, co mezi námi vzniklo, je pro mne největší odměnou."

 

Majitelka kobylky, Ranč Loučka v Předklášteří