Logo
0 ks
za Kč 0,00
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
 1. Úvod
 2. Habibi TRÁVENÍ BASIC

Habibi TRÁVENÍ BASIC

Zobrazuji 1-4 z 4
  HABIBI TRÁVENÍ BASIC 1Kg
  Kč 543
  Kč 472 bez DPH
  Kč 543
  Kč 472 bez DPH
  ks
   Habibi TRÁVENÍ BASIC 2,3Kg
   Kč 1 229
   Kč 1 069 bez DPH
   Kč 1 229
   Kč 1 069 bez DPH
   ks
    Habibi TRÁVENÍ BASIC 3,9 kg
    Kč 1 850
    Kč 1 609 bez DPH
    Kč 1 850
    Kč 1 609 bez DPH
    ks
    • TOP produkt
    • Novinka
    Habibi TRÁVENÍ BASIC 10 kg / 200 dní (Na objednání)
    Kč 3 554
    Kč 3 090 bez DPH
    Kč 3 554
    Kč 3 090 bez DPH
    ks
    Produktů na stránku 61218

     

    Doplňkové krmivo pro koně v zájmovém chovu. Funkční výživa. Vyrobeno v ČR.


    Charakteristika: Probiotické kvasinky Alltech Yea-Sacc přispívají k normálnímu pH střevního prostředí u koní, zvyšují využití vlákniny a zlepšují příjem živin, snižují rizika spojená se zažívacími potížemi. 

    Složení: Inaktivované kvasinky rodu Saccharomyces cerevisce 37,5 %, vojteškové úsušky, fenykl.

    Analytické složky: Obsah doplňkových látek v 1kg:  Hrubý protein 6,4 %, hrubá vláknina 9,1 %, hrubé oleje a tuky 0 %, hrubý popel 0 %, sodík 0,02 %.

    Obsah nutričních doplňkových látek v 1 kg: mikroorganismy: Saccharomyces cerevisiae 6,25 x1010 CFU Alltech- Yea-Sacc

    Způsob užívání: Podávejte zejména při dismikrobiích způsobených změnami krmné dávky, rozpásání, dále při rozkrmování po operacích a po hladovění. 

    Při lehčích dismikrobiích podávejte 2 - 3 týdny. Při těžších dismikrobiích podávejte 6 - 8 týdnů. Podávejte podpůrně v rizikových obdobích po celou dobu jejich trvání: při změnách krmné dávky, rozpásání, podzimní pastvě, při stresových kolikách (přeprava, závody), při dlouhodobém stání, při vředech, při krmení větších dávek příkrmů - jádra (u sportovních a dostihových koní). U koní s vleklými zažívacími potížemi je možné podávat směs Habibi Trávení Basic dlouhodobě. 

    Zamíchejte do zvlhčeného krmiva, případně dochuťte oblíbenou složkou potravy. Pokud je kůň na dietě a nemůže dostávat příkrm jadrného krmiva, zamíchejte směs do rozmočených senných granulí. Nezalévejte směs Trávení Basic horkou vodou! Zvlhčete směs až těsně před krmením. Pokud kůň odmítá novou chuť a aroma, začněte podáváním menších dávek v oblíbeném krmivu a zvlhčováním studenou vodou (teplá uvolňuje aroma více). Odmítání nových aromat a chutí je přirozená reakce koně na neznámé složky krmné dávky a Váš kůň potřebuje čas na zvyknutí. 

    Další doporučení: Zajistěte koni neustálý přístup ke kvalitnímu senu ideálně v průběhu celého dne (24 hodin) nebo ke kvalitní pastvě po postupném navyknutí a v dostatečném množství. Kůň by měl mít možnost neustále “co žvýkat”.  Vždy před podáváním příkrmu jádra nakrmte koně nejdříve objemným krmivem (senem). Nikdy nepodávejte příkrm jádra na lačno! Příkrm jádra by neměl být na jedno krmení větší než 2-2,5kg u dospělého koně (500kg). Příkrmy tedy ideálně rozdělte do více menších dávek - více menších příkrmů. Skladba příkrmu by měla být v průběhu dne stejná pro zajištění potřebné střevní rovnováhy bez výkyvů. Kůň, který je na dietě - tedy nedostává příkrm jádra, může o to více trpět nedostatkem vitamínů a minerálů. U takových koní je žádoucí dbát o to více na kvalitní vitamínově - minerální výživu. V případě diety jsou ideálním nosičem pro doplňky rozmočné senné granule. Všechny doplňkové směsi Habibi je možné kombinovat se základním doplněním vitamínů a minerálů pro každého koně - Habibi Organika - s dobře využitelnými organickými stopovými prvky. U koní s opakujícími se zažívacími potížemi doporučujeme prověřit zejména úspěšnost odčervení vyšetřením výkalů na přítomnost vývojových stádií parazitů (koprologie). Vhodné je zajistit i pravidelné ošetření chrupu.

    Potíže koně vždy konzultujte s Vaším veterinárním lékařem.

    Dávkování:  10 ml = 6 gramů, 1 polévková lžíce vrchovatá (s kopcem)  = 12 - 13 g

     

     

    Kategorie koní:

    Základní dávka:

    Prvních 5 - 7 dní podávání, při potížích:

    Dospělý kůň 400 - 700 kg

    50 g

    100  g

    Pony a koně 200 - 400 kg

    40 g

    80 g

    Hříbata, mladí koně a pony do 200 kg

    30 g

    40 - 50  g

     

    Skladování:Uchovávejte v suchém a chladném prostředí, nevystavujte přímému slunečnímu záření ani blízkosti zdrojů tepla. Papírová balení skladujte pouze v interieru, ne ve stájovém prostředí. Otevřené balení mezi jednotlivými použitími vždy zavírejte, chraňte před vzdušnou vlhkostí.

     

    Odborné poradenství

    MVDr. Romana Babáková

    +420 733 326 168

    info@habibiprokone.cz

     

     

    Internetový obchod

    Mgr. Martina Skrejvalová

    e-shop@habibiprokone.cz

    Výroba/sklad/kovodílna

    Ing. Petr Kubal

    +420 725 062 963

    petr.kubal6@seznam.cz

    Habibi pro koně
    Logo
    MVDr. Romana Babáková
    Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz
    Zpracování osobních údajů můžete ovlivnit úpravou svých preferencí ochrany soukromí.