KONTAKTY

HABIBIproKoně
Rohozec 48
67923 Lomnice
tel: +420 733 326 168
napište nám
MVDr. Romana Babáková - výživa a zdraví koní
Ing. Petr Kubal - kovovýroba mobilních napaječek

NOVINKY

arr3Habibi IMUNITA-4-AllNOVINKA! Představujeme Vám první z našich chystaných novinek. Habibi IMUNITA-4-All je směs toho... arr3PF 2020Upřímně Vám děkujeme za důvěru a spolupráci v roce 2019. Budeme tu pro Vás i v tom dalším roce 2020... arr324.12. 2019 - 3.1.2020 Čerpáme dovolenou a i Vám přejeme pohodové prožití svátečních dní. Upřímně Vám děkujeme za důvěru v předešlých letech a přejeme hodně štěstí a zdraví pro Vás i Vaše koně v roce 2020! Váš tým Habibi pro koně.czarr3DOVOLENÁ 24. 6. - 7. 7. 2019V tomto termínu budeme čerpat dovolenou a bohužel nebudeme moci vyřizovat po tuto dobu Vaše... arr3DOVOLENÁ 10. - 14. 9. 2018V tomto termínu nebudeme odesílat zásilky. Vaše objednávky budeme expedovat v nejbližším možném... arr3VÝSTAVA: PARDUBICE 25.-26.8.2018KONĚ V AKCI - Přijďte za náma na stánek popovídat o potížích Vašich koní. Také Vám letos naposledy... arr3DOVOLENÁ 2. - 14. 5. 2018V době dovolené budeme odesílat zásilky pouze omezeně a to kurýrní službou InTime. Doba dodání bude... arr3VSTUPENKY ZDARMA - VÝSTAVA FOR HORSE 2018 12.-15.4. 2018  VSTUPENKY NA VELETRH "FOR HORSE 2018" ZDARMA pro naše fanoušky na Facebookovém profilu Habibi... arr321.3. - 25.3.2018 POZVÁNKA NA JARNÍ JEZDECKÝ FESTIVAL V LYSÉ NAD LABEM 2018   Chystáte se na... arr3PF 2018arr3ZMĚNY CEN ZA POŠTOVNÉ A ZPŮSOBŮ DORUČOVÁNÍ V ROCE 2018Došlo ke změnám v poštovném - poštovné přes Českou poštu se v roce 2018 bude odvíjet podle hmotnosti... arr3HABIBI - SOUTĚŽ LÉTA 2017HABIBI - SOUTĚŽ LÉTA 2017!!! VYHRAJTE NOVINKY 2017 OD HABIBI: 1. HABIBI - KLOUBY, ŠLACHY, VAZY,... arr3VÝSTAVA: LYSÁ NAD LABEM 15.-17.9.2017Pojedete na výstavu? Dovezeme Vám tam Vaše oblíbené směsi Habibi a ušetříte na poštovném. Objednávky... arr3VELKÉ ZLEVNĚNÍ HABIBI TRÁVENÍ BASIC!Chtěli jsme pro Vás vytvořit co možná cenově nejdostupnější probiotickou podporu. Z toho důvodu jsme... arr3PF 2017arr3"KŮŇ 2016" LYSÁ NAD LABEMPřijďte za námi na výstavu do Lysé nad Labem 23.9.-25.9.2016 ... arr3PF 2016 a plány pro rok 2016   Předsevzetí v projektu HABIBI pro Koně pro rok 2016 - na co se můžete těšit? 1. Dokončení...

ČLÁNKY A REFERENCE » VAŠE PŘÍBĚHY A ZKUŠENOSTI » VELMI VÁŽNÉ VŘEDY U KOBYLKY

Velmi vážné vředy u koně – konec nebo začátek?

 

Habibi pro koně:

Mám tu obrovskou čest představit Vám silný příběh dvou odvážných bojovnic – kobylky a její majitelky, která mi vyprávěla tento inspirující příběh. Tato paní je pro mne ztělesněním nejen opravdového "koňáka", ale také skromného moudrého člověka, který má tu moc pohnout světem, minimálně tím kolem sebe - posuďte sami:


„Našetřila jsem si na svého vlastního prvního koně a hledala jsem, až jsem našla 7mi letou kobylku. Sice jsem o svém budoucím koni měla úplně jiné představy, ale cítila jsem, že tohle je ona.

Kobylka byla pohublá a v původní sportovní stáji neměla jako hobby kůň využití. V novém ustájení se její výživný stav i přes pravidelné krmení nelepšil. Zpočátku jsme to přikládali stresu ze změny prostředí, ale stav kobylky se stále zhoršoval a dokonce i odmítala různá krmiva a tak jsme ji nechali vyšetřit – diagnóza byla šokující: velmi vážný průběh žaludečních vředů. Na klinice koní VFU Brno mne informovali, co takto vážný průběh znamená. Přesto jsem se rozhodla za svou novou svěřenkyni postavit a začít ji léčit. Za úžasné pomoci a psychické podpory doc. Bezděkové jsme překonávali nejtěžší první odbobí, kdy byla kobylka dlouhodobě závislá na silných lécích. Její nemoc mě přinutila nastudovat si vše o chovu koně se vředy. Přesto, že jsem neměla s chovem koní mnoho zkušeností, podařilo se nám v naší domovské stáji na Ranči Loučka upravit podmínky tak, aby vyhovovaly jejím individuálním potřebám:

 

  • 24 hod pobyt venku s přístřeškem.
  • Postupné zařazení do stáda, které ji nešikanuje.
  • Přizpůsobení zátěže kobylky jejímu stavu. Dbáme na klidný přístup a na výcvik bez nátlaku, hodně práce ze země. To se nám daří hlavně díky pomoci Zuzky Prokopové, která dohlíží na výcvik kobylky.
  • Non stop přístup k senu a pastvě – krmení na více místech, aby i submisivní kobylka měla možnost se najíst.

  • Nastavení speciální výživy – výrazné omezení škrobů, granule vhodné pro „vředaře", non-stop přístup k objemnému krmivu (seno, pastva), doplňky pro další podporu:

Speciální směsi Habibi pro podporu trávicího traktu a pro zlepšení výživného stavu, dále pro nasvalení a podporu imunity.

 

Na výživu jsem se obzvláště zaměřila, protože věřím, že největší prevence jakýchkoliv onemocnění je právě přes výživu a to nejen u koní.

 

V současné době je kobylka po dvou – třech letech boje s vážným onemocněním konečně v kondici. Je pro mne skvělou kamarádkou a parťačkou na vyjížďky. Po tom všem obě víme, že se můžeme jedna na druhou spolehnout. 

Záchrana mé kobylky mne stála nejen mnoho peněz, ale také mnoho energie - ať to bylo shánění financí pro léčbu, shánění léků, shánění informací, studium potřeb nemocného koně, zařizování a domlouvání speciálních podmínek chovu kobylky v místě ustájení.

To ale není nic proti tomu, co všechno jsem získala!


Svým způsobem mne boj o její zdraví velice obohatil – potkala jsem spoustu úžasných lidí, kteří nám ohromně pomohli a já sama jsem byla donucena překonávat sebe sama, překračovat své vlastní hranice a zjistila jsem, že dokážu věci, o kterých jsem do té doby ani nevěděla.


Neztěžuji si na to, že jsem musela tolik pečovat o nemocného koně – věřím, že to tak mělo být, že jsme se potkaly proto, abychom si pomohly navzájem.

To pouto, co mezi námi vzniklo, je pro mne největší odměnou."

 

Majitelka kobylky, Ranč Loučka v Předklášteří