Prosíme zákazníky, kteří si přejí platit v Eurech, aby na horní liště přepnuli měnu e-shopu na eura. Příjemný nákup.
Logo
0 ks
za Kč 0,00
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
Novinky
19.01.2023
SOUTĚŽ NA FACEBOOKU!
Dovolujeme si Vás pozvat na náš facebook, kde právě probíhá soutěž o balení IMUNITY-4-ALL!!! Neváhejte a připojte se k nám a zasoutěžte si o tento na... číst celé
31.12.2022
PF 2023  Vážení zákazníci, upřímně Vám děkujeme za Vaši přízeň a důvěru v roce 2022. Ať jste v roce 2023 šťastní, zdraví a ať je Váš každý den plný k... číst celé
05.06.2022
!!! NOVINKA !!! HABIBI ORGANIKA amino - omega BALANCER s Nukleotidy
Je to tady! Zhmotnění více než 2 let příprav!!! S hrdostí a radostí Vám představujeme naši novou úžasnou a GRANULOVANOU směs HABIBI ORGANIKA amino - o... číst celé
Zobrazit všechny novinky

Velmi vážné vředy u koně – konec nebo začátek?

 

Habibi pro koně:

Mám tu obrovskou čest představit Vám silný příběh dvou odvážných bojovnic – kobylky a její majitelky, která mi vyprávěla tento inspirující příběh. Tato paní je pro mne ztělesněním nejen opravdového "koňáka", ale také skromného moudrého člověka, který má tu moc pohnout světem, minimálně tím kolem sebe - posuďte sami:


„Našetřila jsem si na svého vlastního prvního koně a hledala jsem, až jsem našla 7mi letou kobylku. Sice jsem o svém budoucím koni měla úplně jiné představy, ale cítila jsem, že tohle je ona.

Kobylka byla pohublá a v původní sportovní stáji neměla jako hobby kůň využití. V novém ustájení se její výživný stav i přes pravidelné krmení nelepšil. Zpočátku jsme to přikládali stresu ze změny prostředí, ale stav kobylky se stále zhoršoval a dokonce i odmítala různá krmiva a tak jsme ji nechali vyšetřit – diagnóza byla šokující: velmi vážný průběh žaludečních vředů. Na klinice koní VFU Brno mne informovali, co takto vážný průběh znamená. Přesto jsem se rozhodla za svou novou svěřenkyni postavit a začít ji léčit. Za úžasné pomoci a psychické podpory doc. Bezděkové jsme překonávali nejtěžší první odbobí, kdy byla kobylka dlouhodobě závislá na silných lécích. Její nemoc mě přinutila nastudovat si vše o chovu koně se vředy. Přesto, že jsem neměla s chovem koní mnoho zkušeností, podařilo se nám v naší domovské stáji na Ranči Loučka upravit podmínky tak, aby vyhovovaly jejím individuálním potřebám:

 

  • 24 hod pobyt venku s přístřeškem.
  • Postupné zařazení do stáda, které ji nešikanuje.
  • Přizpůsobení zátěže kobylky jejímu stavu. Dbáme na klidný přístup a na výcvik bez nátlaku, hodně práce ze země. To se nám daří hlavně díky pomoci Zuzky Prokopové, která dohlíží na výcvik kobylky.
  • Non stop přístup k senu a pastvě – krmení na více místech, aby i submisivní kobylka měla možnost se najíst.

  • Nastavení speciální výživy – výrazné omezení škrobů, granule vhodné pro „vředaře", non-stop přístup k objemnému krmivu (seno, pastva), doplňky pro další podporu:

Speciální směsi Habibi pro podporu trávicího traktu a pro zlepšení výživného stavu, dále pro nasvalení a podporu imunity.

 

Na výživu jsem se obzvláště zaměřila, protože věřím, že největší prevence jakýchkoliv onemocnění je právě přes výživu a to nejen u koní.

 

V současné době je kobylka po dvou – třech letech boje s vážným onemocněním konečně v kondici. Je pro mne skvělou kamarádkou a parťačkou na vyjížďky. Po tom všem obě víme, že se můžeme jedna na druhou spolehnout. 

Záchrana mé kobylky mne stála nejen mnoho peněz, ale také mnoho energie - ať to bylo shánění financí pro léčbu, shánění léků, shánění informací, studium potřeb nemocného koně, zařizování a domlouvání speciálních podmínek chovu kobylky v místě ustájení.

To ale není nic proti tomu, co všechno jsem získala!


Svým způsobem mne boj o její zdraví velice obohatil – potkala jsem spoustu úžasných lidí, kteří nám ohromně pomohli a já sama jsem byla donucena překonávat sebe sama, překračovat své vlastní hranice a zjistila jsem, že dokážu věci, o kterých jsem do té doby ani nevěděla.


Neztěžuji si na to, že jsem musela tolik pečovat o nemocného koně – věřím, že to tak mělo být, že jsme se potkaly proto, abychom si pomohly navzájem.

To pouto, co mezi námi vzniklo, je pro mne největší odměnou."

 

Majitelka kobylky, Ranč Loučka v Předklášteří

Odborné poradenství

MVDr. Romana Babáková

+420 733 326 168

info@habibiprokone.cz

 

 

Internetový obchod

Mgr. Martina Skrejvalová

e-shop@habibiprokone.cz

Kovodílna

Ing. Petr Kubal

+420 725 062 963

petr.kubal6@seznam.cz

Habibi pro koně - kontaktujte nás
Logo
MVDr. Romana Babáková
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz