Prosíme zákazníky, kteří si přejí platit v Eurech, aby na horní liště přepnuli měnu e-shopu na eura. Příjemný nákup.
Logo
0 ks
za Kč 0,00
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
Novinky
19.01.2023
SOUTĚŽ NA FACEBOOKU!
Dovolujeme si Vás pozvat na náš facebook, kde právě probíhá soutěž o balení IMUNITY-4-ALL!!! Neváhejte a připojte se k nám a zasoutěžte si o tento na... číst celé
31.12.2022
PF 2023  Vážení zákazníci, upřímně Vám děkujeme za Vaši přízeň a důvěru v roce 2022. Ať jste v roce 2023 šťastní, zdraví a ať je Váš každý den plný k... číst celé
05.06.2022
!!! NOVINKA !!! HABIBI ORGANIKA amino - omega BALANCER s Nukleotidy
Je to tady! Zhmotnění více než 2 let příprav!!! S hrdostí a radostí Vám představujeme naši novou úžasnou a GRANULOVANOU směs HABIBI ORGANIKA amino - o... číst celé
Zobrazit všechny novinky

ESCOBAR - SPORTOVNÍ KŮŇ - OPAKOVANÉ KOLIKY, CITLIVÉ TRÁVENÍ


Escobar - devítiletý valach plemene KWPN, který už od mládí trpěl citlivým trávením a častými, opakovanými kolikami ‒ situace došla tak daleko, že skončil na operačním sále…

Escobara jsme koupili jako tříletého neobsednutého hřebce dovezeného z Holandska. Na to, že je „bebíčko“, jsme přišli hned vzápětí.

Po kastraci se mu rány velmi špatně hojily a měl vysoké horečky. Po vyléčení začal normálně fungovat pod sedlem. Prodejce nás při nákupu informoval, že kůň chodí na pastvu běžně. První koliku prodělal zanedlouho (konkrétně po prvním dešti), když se ve výběhu napásl mokré trávy. Takových kolik u nás prodělal několik, a nikdo nedošel ke konkrétnímu důvodu, proč koliky přicházejí. Hledali jsme různé dietní chyby, nepouštěli jsme ho na mokrou trávu, krmili jsme ho senem, co sežral. Koliky se pořád vracely.

Kůň je velmi nervní na závodech, to někdy vedlo ke kolice, někdy ne. Koliky se dostavovaly ze všech různých důvodů, dokonce, i když se změnil tlak při bouřce.

1. srpna 2015 byl Escobar už od rána velmi smutný, ale typický průběh koliky se neukazoval. Za nějakou chvíli si začal lehat a pokopávat, tak jako vždy. Začali jsme tedy s klasickým scénářem. Nejprve jsme mu dali pastu na koliky, pak následovalo vodění a masírování. Když pasta nezabrala (ve většině případů ano), zavolali jsme veterináře, který mu píchl léky a odjel.

Léky ale nezabraly a Escobarovi bylo stále hůř a hůř. Zavolali jsme tedy jiného veterináře, který Escobara napíchl na kapačky a dal mu další léky. Takto to pokračovalo až do půlnoci, kdy veterinář řekl, že mu už nepomůže a odjel. V tu chvíli nastala totální bezmoc a panika. Obvolali jsme několik dalších lidí a veterinářů.

Koně jsme pak i přes negativní názory některých lidí naložili a vydali jsme se na kliniku do Heřmanova Městce, který je od nás vzdálený téměř 190 km. Celou cestu jsme trnuli hrůzou, že už Escobara na kliniku nedovezeme. Za necelé tři hodiny jsme dorazili na kliniku, kde na nás už čekali. Na klinice byli velmi milí a profesionální lidé.

Escobara vyšetřili a potvrdili nám, že má ucpaná střeva. Dali mu léky, kapačku a poslali nás domů s tím, že mu zkusí pomoct kapačkami, ale že nejspíš bude nutná operace. Koně dopoledne museli operovat, protože došlo k zauzlení střev. Operace byla velmi náročná, museli mu vyčistit téměř metr střev. Jeho jizva byla dlouhá přes celé břicho. Operaci zvládl a čekalo se, jak se to vyvrbí.

Escobar byl na klinice celkem 14 dní, z toho polovinu času ho trápily vysoké horečky. Na klinice nemohli přijít na důvod. Po několika dnech se přišlo na to, že při intubaci došlo k poškození sliznice v dýchací trubici. Tím se mu pobyt na klinice prodloužil, podávali mu velmi drahá antibiotika, která mu zánět vyléčila.

Eskobar po operaci koliky extrémně zhubl a i oči měl propadlé.

Po 14 dnech jsme si pro něj přijeli. Domů jsme si přivezli úplnou trosku, která se našemu Escobarovi ani nepodobala. Byli jsme však šťastní, že je doma a živý. Následovalo léčení  zhnisané jizvy, které nemělo konce. Vyzkoušeli jsme téměř vše a jizva ne a ne se zahojit. Vše se nakonec vyléčilo, jizva zarostla a my mysleli, že už bude pokoj. Necelé dva měsíce potom přišla další kolika, ne však tak silná. Už jsme se smířili s tvrzením, že náš kůň je háklivý úplně na všechno.Začali jsme mu přidávat do krmení doplněk HABIBI  TRÁVENÍ BASIC. Kolika nás od té doby potká jen velmi zřídka. Z celkového počtu 28 kolik (ať slabých nebo silných), dostal Escobar po přidávání HABIBI pro trávení už jen 3 slabé koliky, což je proti původnímu počtu zcela nesrovnatelné.


V roce 2016 jsme přešli na vylepšenou verzi doplňku HABIBI TRÁVENÍ PLUS, které navíc obsahuje vyvazovače mykotoxinů. Tím se snažíme Escobarovo trávicí trakt ještě více chránit. A to se daří. Slabá kolika se objeví minimálně. Na pastvu nosí kožený pastevní náhubek, obložený beránkem proti odírání. Náhubky z umělých materiálů nevyhovují. Náhubek je objednaný z Německa, po třech letech častého používání je stále funkční.


Escobar nesnese krmiva jako müsli, pelety apod. Proto ke krmné dávce mačkaného ovsa, vařeného lněného semínka a HABIBI trávení plus přidáváme ještě doplněk zajišťující denní potřebu vitamínů a minerálů HABIBI ORGANIKA s mikroprvky včetně selenu v organické, dobře využitelné a pro koně šetrné formě. Organikou udržujeme imunitu všech našich koní.


Tímto bych chtěla poděkovat paní MVDr. Romaně Babákové, že projevila ochotu a zkušenosti a doporučila nám právě tyto přípravky. Vřele je doporučuji majitelům, kteří mají podobné trápení s koňmi jako my. Escobar v průběhu naší společné kariéry úspěšně absolvoval parkury do stupně „L**“. A doufáme, že nás společně čeká ještě řada úspěšných závodů a šťastných let.


Majitelka Bc. Marie Ungrová

Foto: archiv majitelky a Patricie Mazuchová

 

HABIBI TRÁVENÍ PLUS

Udržuje rovnováhu střevního prostředí a podporuje rozvoj přirozené střevní mikroflóry koně.

Pomáhá chránit zažívání před rozvojem nežádoucích střevních patogenů (po dietetických chybách i při vyšším infekčním tlaku z prostředí) a před toxiny plísní.

 • Probiotika (Alltech Yea-sacc) a prebiotika (Alltech Bio-mos) pro koně - podpora rovnováhy střevní mikroflory
 • Součást prevence kolik, průjmů, dismikrobií a ostatních zažívacích potíží.
 • Snižuje infekční tlak ve střevech a posiluje obranyschopnost střevní sliznice, přispívá ke zlepšení funkčnosti střevních klků
 • Podpora při vředech.
 • Bezpečnější rozpásání, omezení negativního dopadu při změnách krmné dávky
 • Podpora střevní mikroflory při podávání antibiotik a jiných léčiv
 • Snížení zátěže plísní a jejich toxinů na trávicí aparát, játra a imunitní systém (Alltech Mycosorb – kvasinkové extrakty, které vážou pouze mykotoxiny)
 • Špatně krmitelní, hubení a staří koně

HABIBI – ORGANIKA – vyvážený doplněk denní potřeby vitmínů a minerálů

 • Mikroprvky 100% v organické formě – Bioplexy a Sel-plex (Alltech)  – vysoce využitelné a šetrné pro organizmus. Díky dobré využitelnosti není potřeba překrmovat - šetrné nejen pro organizmus, ale i pro životní prostředí.
 • Alltech Bioplex zinku (organický zinek)  a biotin zajistí pevnou pružnou kopytní rohovinu, bezproblémové přelínání a podpoří regeneraci kůže při oděrkách, podlomech a pokousání hmyzem.
 • Alltech Sel-plex (organický selen vázaný v kvasinkách) a vitamín E přispívají k ochraně všech buněčných membrán před volnými radikály – podpora imunity, svalové tkáně, reprodukce.
 • B-komplex představuje extra podporu i pro koně, kteří jsou oslabení a po nemocech nebo operacích.
 • Šetrný a vysoce kvalitní zdroj základních vitamínů a minerálů pro každodenní podávání.
 • Každodenní vybalancovaný přísun vitamínů a minerálů je základním předpokladem pro podporu přirozených obranných reakcí organismu koně v běžném životě i při zátěži (fyzická zátěž, nepřízeň počasí, infekce, alergeny, parazitózy, případné živinové disbalance dané oblasti nebo konkrétní krmné dávky).
 • Vhodné pro koně ustájené ve stáji i na pastvinách, vhodné a šetrné pro všechny věkové kategorie i pro různou zátěž – dle doporučeného dávkování.

 

 

 

 

Odborné poradenství

MVDr. Romana Babáková

+420 733 326 168

info@habibiprokone.cz

 

 

Internetový obchod

Mgr. Martina Skrejvalová

e-shop@habibiprokone.cz

Kovodílna

Ing. Petr Kubal

+420 725 062 963

petr.kubal6@seznam.cz

Habibi pro koně - kontaktujte nás
Logo
MVDr. Romana Babáková
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz